PDA

Zobacz pełną wersję : Plansze poglądowesojer
28-06-2013, 14:29
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 15 stycznia bieżącego roku nakłada na ośrodki szkolenia kierowców nowe wymogi. Wiele ze szkół nie zdaje sobie z tego sprawy - do czasu kontroli urzędników starostwa, sprawujących nadzór na OSK.
Nowe regulacje prawne określają jasno sposób wyposażenia sal wykładowych ośrodka szkolenia kierowców. Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego dopiero po zapoznaniu się z protokołem do wcześniej przeprowadzonej kontroli. Rozszerzyliśmy swoją ofertę o tablice, które są obecnie wymagane jako obowiązkowe do wyposażenia sali wykładowej:
- Zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym - (2 plansze)
- Zasady kierowania pojazdem (1 plansza)
- Podstawowe czynności kontrolno-obsługowe (1 plansza)
Wymiary plansz: 70 cm x 100 cm.
Możliwość zakupu plansz pojedynczo. Cena 35 zł/szt.

W protokole wyszczególniono także plansze
- Zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków
znajdziesz je jako osobną pozycję w sklepie

Co ta ustawa jeszcze nowego przyniesie to się rzygać chce. Po co komu potrzebna plansza zasady kierowania pojazdem albo zasady bezpiecznego poruszania się po drodze?Co wogóle za zasady można przedstawić na planszy i co ta plansza ma wnieść skoro prowadzi się wykłady z wykorzystaniem rzutnika gdzie wszystko jest omówione krok po kroku itd. kupić podpis, plansze, rozszerzoną wersję portalu osk, zapłacić plac, sala wykładowa, oc nie mówiąc o wymianie samochodów i cholera wie co jeszcze zaraz wyjdzie może od stycznia nowa ustawa wejdzie. trzeba policzyć czy to się jeszcze się opłaca czy nie lepiej sprzedać Lki kupić busa i zaprzyjaźnić się z jakąś szkołą jazdy na ukrainie i organizować wycieczki pewno spokojniej i lepiej by na tym wyszedł i klient zawsze zadowolony chyba że już ktoś tak robi to niech napisze na priv

biała
28-06-2013, 15:54
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 15 stycznia bieżącego roku nakłada na ośrodki szkolenia kierowców czytanie ze zrozumieniem wszelkich ustaw, rozporżadzeń itd. ;) i w rozporzadzeniu jest
") być wyposażona w pomoce dydaktyczne odpowiadające obowiązującemu stanowi prawnemu, obejmujące co najmniej:
– tablicę do pisania,
– makietę lub programy komputerowe umożliwiające symulowanie sytuacji na drodze,
– tablice poglądowe z zakresu szkolenia, programy komputerowe lub filmy wideo prezentujące: zasady bezpiecznego
poruszania się w ruchu drogowym, zasady kierowania pojazdem, podstawowe czynności kontrolno-obsługowe
i zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku,
– przedmioty i urządzenia umożliwiające korzystanie z tych pomocy dydaktycznych;"
Ciekawe czy tylko to doczytają urzędnicy :( za dużo tych zmian i nowości różnie interpretowanych

slowdzerson
28-06-2013, 21:41
Dokładnie, biała masz rację.
Czyli reasumując, jeśli posiadam tablicę do pisania i Vademecum Wykladowcy SPS, w ktorym jest wszystko zawarte w formie multimedialnej to na dobrą sprawę nic więcej nie potrzebuje, prawda?
Oczywiście posiadam jeszcze plansze ze znakami, plansze pierwszej pomocy itd. Ale generalnie to wszystko mogę mieć w formie programow, filmow, prezantacji.